O autorze
Jestem dietetykiem z zamiłowania i zawodu. Moim celem jest poszerzanie wiedzy na temat świadomego odżywienia i zdrowego stylu życia. Jeśli potrzebujesz inspiracji i motywacji, aby zmienić swój styl życia- zapraszam do odwiedzenia mojego bloga www.diet-coaching.xaa.pl

Lekcja z dietetykiem - należna masa ciała

Należna masa ciała
Należna masa ciała www.diet-coaching.xaa.pl
Należna masa ciała to masa ciała prawidłowa dla danej płci. W celu jej obliczenia można posłużyć się kilkoma wzorami. Jednym z najprostszych jest zmodyfikowany wzór Broca (podany wyżej). Do wyliczenia należnej masy ciała z tego wzoru potrzeba informacji odnoście płci i wzrostu (cm).

Dla przykładu:

Mężczyzna- wzrost 180 cm

należna masa ciała mężczyzny= 180 cm – 100 +/- 2 kg

Należna masa ciała mężczyzny o wzroście 180 cm mieści się w granicach 78-82 kg


Kobieta- wzrost 160 cm

należna masa ciała kobiety= 160 cm – 110 +/- 2 kg

Należna masa ciała kobiety o wzroście 160 cm mieści się w granicach 48-52 kg


Wartko pamiętać, że oprócz masy ciała istotny jest również jego skład. Dzięki analizatorowi składu ciała możemy kontrolować nie tylko masę ciała, ale również jej podział na masę tłuszczową (masa tkanki tłuszczowej) i masę beztłuszczową (masa mięśni, wody i kości). Stosując specjalistyczne wagi diagnostyczne w kilka sekund określamy szczegółowe dla każdego z nas parametry. Cel takiego badania, to ustalenie indywidualnie dopasowanej diety i planu żywienia oraz monitorowanie efektów dietoterapii (kliknij, aby przeczytać więcej o analizie składu ciała).

dietetyk Patrycja Sankowska
Zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Trwa ładowanie komentarzy...